Změňte JEN jednu věc a váš život se promění doslova v ráj. 

08.11.2020

Jste zvědaví, o čem, že to chci psát? Která je ta zázračná věc, která promění Váš život v procházku růžovou zahradou? Ne úplně, ale garantuji, že Vám může o hodně zlepšit život. Hlavně Vás osvobodí. 


Zabývám se osobním rozvojem už více než 15 let. Pomalu loupu slupku po slupce "svoji cibuli", abych se dostala ke svému pravému ryzímu já, ke svému srdci. Abych žila život podle sebe a napojená na sebe. 

Absolvovala jsem astrologii, numerologii, kineziologii, reiky, human design, kakaový ceremoniál,  šamanské bubnování, prožitkový tanec....Dělám jógu, medituji, chodím na semináře i kurzy, ale pořád mi něco unikalo. Občas, když byla jen sama se sebou anebo i s lidmi, tak se čas od času vloudil pocit nespokojenosti a zlosti. Vlastně bez racionálního důvodu. Nevěděla jsem proč tam je.


Říkala jsem si:  "Co to je? Já už mám být dávno spokojená. Já už na sobě tak dlouho pracuji.  Jsem průvodkyně a mentorka, musím být vždy v pohodě. Jak jinak chceš pomáhat lidem. Jakože, se cítím zase takhle?" Pak se na sebe naštvu a pak mi to přijde všechno marný.  

"Mám teď chvilku času a měla bych cvičit jógu, když chci být ten jógový instruktor. Ale mě se nechce, no ale jak to jako uděláš jinak? Musíš!"

ZASTAV SE!

No a pak mi to došlo! V jeden moment tohoto začarovaného kruhu. Já mám od sebe pořád milion očekávání. A když se neplní, tak jsem vzteklá, frustrovaná a naštvaná na sebe!


OČEKÁVÁNÍ aneb zabiják štěstí a naší svobody

Očekávání jsou naše soukromé pasti, abychom nebyli šťastní. Očekávat znamená čekat na to ONO. Ale žít  v očekáváních, to je záruka toho, jak nebýt spontánní a uvolnění. 

Kdykoliv se přistihnete v nepohodě, a nejedná se o fyzickou nepohodu (hlad, únava, bolest), ale duševní, zeptejte se sami sebe. Mám nějaké očekávání od nynější situace? A jaká? A uvidíte že z 90% jste si to nějak přestavovali a ono to tak není a vy jste z toho zklamaní.

Očekávání je mnohem větší téma než by se mohlo zdát. Žití v očekávání jsou MUSÍM, NESMÍM, MĚLA BYCH.  

Je to žití v budoucnosti. Sledujete svůj život jako v kině a hodnotíte ho, jestli naplňuje vaši konkrétní představu. 

Ale víte jaká je pravděpodobnost, že se situace udějí přesně podle vašeho scénáře? Téměř nulová. Je tam tolik proměnných, že je to téměř nemožné. A tak kdo hodně očekává, je hodně zklamán.

Večer s partnerem

Řekli jste si, že si uděláte po dlouhé době večer pro sebe. Vy máte představu dobrého jídla, přitulit se a mazlit se. Partner zase chce debatovat, vše probrat a pak mít třeba divoký sex. 

Oba máte představu na kterou se těšíte. Do toho váš naštve šéf a vše se celý den sype. Ale vy to nevzdáváte a upínáte se k večeru. Ten bude super, ten to všechno spraví. Tenhle ten zpackanej den. Přiběhnete domů plná nadějí a představ a Váš partner hraje počítačovou hru a ani vám nejde dát pusu. To vás namíchne, takhle jste to neočekávala. A pak stačí jedna další dvě situace, které neladí do vaši představy a hádka je na světě. Pak břečíte nebo jste naštvaná, že jste si to přála jinak! Znáte to? Můžu tu napsat X- stovek podobných scénářů, které známe velmi dobře. 

Nechat věci přicházet a nechat je být, tak jak jsou. Přijímat realitu a sebe v ní. Když jste chtěli například cvičit (to jste si vymysleli den předem) a ono se vám v ten moment nechce, protože jste blbě spali), tak jediná cesta je se poslechnout, brát se v potaz, přepsat scénář, tím, že to přijmete a začnete to psát v ten moment podle sebe. A to je žití v přítomnosti. Nikoliv v očekáváních.

Jediná správná otázky každý  moment je: "Jak se teď cítím a co se mi chce".

Když přijmeme věci, tak jak jsou, je to pro Vás velkou úlevou, ikdyž to není třeba příjemné, protože jediným skutečným utrpením je, že nechceme, aby to tak bylo.

A jestli ještě pořád pochybujete, že si nemůžete dovolit žít bez očekávání. Že nejenom vy očekáváte od sebe věci, ale i společnost. Tak si prosím uvědomte, že ta společnost jste jenom vy sami a vaše představy v hlavě. Žádná reálná společnost neexistuje.