Milujete ho, ale nemůžete se o něj pořádně opřít?

31.10.2020

Mužko-ženský svět, rozdělení rolí a povinností, energie a přitažlivost. Láska mezi námi. To je velké téma našeho světa. Stal se totiž trošku neutrální a více mužský. Ale paradoxem je, že ačkoliv náš západní svět je velmi mužský a orientovaný na výkon a my ženy to vnímáme jako náročné místo k prosazení se (v práci, s dětmi a domácností atd.), tak muži jsou více ženští a slabší. 

Nechci se ani zamýšlet, jak se to stalo. Ale nejednou jsem od klientek slyšela, že jejich muž je slabý a ona se necítí být podporována jako žena. Že je unavená a cítí se nemilovaná či nepodporovaná. Že je vše na ní.

My ženy, ačkoliv silné, potřebujeme vedle sebe skálu. Skálu, která bude pevná, stát na místě a neproměňovat se pořád jako my samy. Potřebujeme jistotu, oporu a pevnost. A když toto žena cítí, může se uvolnit a prožívat se jako žena. Křehce, něžně a být jemně silná ve své přirozenosti. 

Každopádně pokud vnímáte, že Váš muž je slabší, potřebujete mu neustále připomínat co dělat, co je třeba, na co nezapomenout a máte pocit, že když vy povolíte a vypnete, tak se celá domácnost (vztah/byt/děti) rozpadnout, tak vám říkám, že článek je psaný právě pro Vás.

Každý má svou roli

Ve vztahu je  muž a žena.  Archetyp krále a královny. Král rozhoduje, ale bere v potaz názory své ženy. Nicméně konečné slovo má on. A on a si oddychne, že to nemusí rozhodovat ona a nést za to zodpověděnost.  

A pokud královna sedí na obou trůnech, protože se bojí, že král rozhodovat nebude dobře, nemá zájem, bude špatně vládnout, nevěří mu atd., tak muž nikdy nedostane ani příležitost se tím chlapem stát.  A žena nikdy nepocítí jaké to je, když se může plně o muže opřít a stát se ženou. Rozkvést do své uvolněné a pohodové energie, která vyživuje nejen ji, ale i jeho a celou rodinu.

Přejete-li si mít vedle sebe silného muže o kterého se opřete, musíte uvolnit trůn pro svého krále a sedět pouze a jen na svém trůně královny.  

Pokud vnímáte, že trůn z jakéhokoliv důvodu nechcete nabídnout. Můžeme se potkat a podívat se na váš vztah a co je mezi Vámi, co to nedovoluje. Můžeme se podívat do vašeho vnitřního světa co je překážkou a můžeme také se na Vás podívat partnerovo očima a zjistit i jak Vás vnímá a vidí on, co k Vám cítí.

Více info zde: Mentorink


Krásný den

Kristýna