rituál Menarché - přerod dívky v ženu  11.9. PRAHA

22.07.2021

Rituál Menarché 

Přechodový rituál, který uvádí dívku do ženské energie. Tento rituál je spojen s první menstruací. Neznamená však, že by se musel absolvovat v tento čas. Můžete o absolvovat i po menopauze.

Byla jsem přítomná úžasného rituálu ženy, která měla už 3 vnoučata. Plakala dojetím, že to takhle si vždy přála být uvedena do ženské energie a role.

Oslava první menstruace a přijetí svého ženství

Menarche je slovo pocházející z řečtiny a jeho překlad je právě "první menstruace". Rituál menarche je naprostá samozřejmost u některých domorodých kmenů. Přechodový rituál, který s první menstruační krví otevírá reprodukční cyklus v těle mladé ženy je pádným důvodem k oslavě. To, že žena může počít a porodit dítě, to přeci je úctyhodný zázrak přírody. 

Rituál menarche neslaví ale pouze možnost mít děti, je to oslava ženství jako takového, dívka se stává ženou a rituál ji dává příležitost si to uvědomit, uložit si tento okamžik do paměti a připravit se na novou životní fázi.


Co bych o Menarché řekla kamarádce?

"Je to uvedení do ženského světa, ženské role a ženské energie, které na maminky třeba neuměly úplně naplno otevřít či předat, protože je to jejich maminky nenaučily. Ale my to máme, takže to můžeme rodové linie, které nechceme, přerušit a začít se krásně zasvěcovat do ženských energii a žít to krásně pro sebe a předávat to  i našim dcerám dál "v pořádku".


Místo: Karlín, Studio Loona, Karlín ZDE

Termín: 11.9.2021 16:00-20:00

Cena: 1570 Kč, min. počet žen: 4

Své místo si zajisti ZDE nebo pošli email: kristyna@kristynapechova.cz